Видео: Дубиоза Колектив со енергично „Quarantine Show“ ја поддржаа кампањата #StayHome

Познатиот босански бенд Дубиоза Колектив вчеравечер во живо одржаа „мини концерт“ на фејсбук и јутуб. Енергични како и секогаш во нивен стил настапија од карантински услови од 6 различни градови со дел од нивните познати хитови и најавија додека траат мерките за изолација секој понеделник ќе се емитува нивното „Quarantine Show“.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background