(видео) Рускоска во Стадион за сите контраверзи околу притворањето на Камчев и улогата на АНБ

„Обвинителката од Радовиш“ Лиле Стефанова, како што ја деклариаше одбраната на Орце Камчев, е овластена од државениот јавен обвинител Љубомир Јовески. Ова во емисијата Стадион го разјасни Вилма Рускоска, шефицита на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

 

Рускоска зборуваше и за тоа дали може поради лапус или техничка грешка да падне притворот и предметот против Орце Камчев, за улогата на АНБ и белешката на која се повикуваат при апесењето и за тоа зошто не е баран притвор за Сашо Мијалков кога се изрекувани завршните зборови во предметот во кој беше осуден на 12 години затвор.

 

-Обвиниетиот може да каже што сака. Не сум присуствувала на неговото приведување и не можам да кажам дали има садизам и туртура, беше коментарот на Рускоска на обвиниувањата од одбраната на Камчев.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background