Кокосово масло може да ве направи 10 години помлади

Кокосово масло стана доста популарно во денешно време и има добра причина тоа да е така. Маслото содржи моќни компоненти, кои имаат бројни предности за здравјето и убавината.

Маслото може да го подобри квалитетот на кожата и косата, истовремено лекува различни болести и состојби.

Ова се главните придобивки за здравјето и убавината на кокосовото масло: лекува варикозни вени.

Секој ден масирајте ги со кокосовото масло вашите варикозни вени и со тоа природно ќе ги намалите без да има несакани ефекти.

Многу добар антицелулитен крем е кокосово масло кое е најдобро решение против целулитот. Измешајте го маслото со малку мед и пред спиење смесата ставете ја на погодената област односно секоја вечер и за неколку недели и ќе бидете изненадени од резултатите!

Кокосовото масло ја потхранува кожата и содржи важни хранливи материи кои ја одржуваат хидрирана и ја прават еластична и мека. Тоа ги омекнува кутикулите.
Одличене крем за бричење може да биде кокосово масло. Тоа е совршена замена за кремите за бричење и исто така ја смирува кожата и ја задржува хидрирана.

Извор: Макфакс


Во етер
Наслов
Изведувач

Background