Манчестер Јунајтед го освои Париз, Рома елиминирана со гол во 117-та минута

По првите четири осминафинални дуели во ЛШ, борбата за трофејот на 1 јуни во Мадрид ја продолжуваат Тотенхем, Ајакс, Порто и Манчестер Јунајтед.

Реал Мадрид, Борусија Дортмунд, ПСЖ и Рома остануваат во Лига на шампиони, ама само како гледачи.

На 12 март во реванш дуелите се среќаваат Јувентус – Атлетико Мадрид и Манчестер Сити – Шалке, а следниот ден Барселона – Лион и Баерн Минхен – Ливерпул.

Во прилог е еден креативен преглед на сите екипи кои остануваат во игра.

 

 

 

 


Во етер
Наслов
Изведувач

Background