Наскоро излегува премиерата на новиот филм на Леонардо Ди Каприо „Ice on Fire“

Во продукција на оскаровците Леонардо Ди Каприо, Џорџ Ди Каприо и Метју Шмид, а во режија на Леила Коннерс, “Ice on Fire” е отворен документарец кој се фокусира на многу решенија кои никогаш порано не беа видени а се дизајнирани да ја забават ескалирачката криза во животната средина.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background