Филип Стевановски Бенд: Добро вино, музика и позитивни луѓе за фемоменален Вино викенд во Радио Кафе Канал 77

Уште еден ден до настанот кој ги обединува љубовта, музиката и виното – Вино викенд во Радио Кафе Канал 77 Штип.

Посетителите на манифестацијата три дена по ред ќе ги забавуваат музичари, кои негуваат како комерцијален, така и алтернативен звук.

Џез музичарот и универзитетски професор, Филип Стевановски со својот бенд настапува в сабота, беднаш по Блу Бенд.
„Ние сме секогаш спремни за настапи, многу ни е мило што ќе настапиме пред штипската публика, ќе биде феноменално. Јас претпочитам црно вино, ќе се расположиме со добро вино и ќе направиме добра атмосфера. Со добро вино, музика и позитивни луѓе се’ ќе биде како што треба“, изјави Стевановски за Канал 77.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background