No End подготвени за настапот на Вино Викенд: Сите патишта водат кон Штип

Момците од бендот No End ќе ја отворат последната вечер од претстојниот Вино Викенд, кој од денеска до недела се одржува во Радио Кафе Канал 77 – Штип. На овој настан, кој за првпат се случува во источниот дел на Македонија, посетителите ќе може да уживаат во извонредниот вкус на различните сорти вина, префинетата храна, како и да пулсираат во одличен ритам.

„Ние сме спремни за настапот во недела. Ги покануваме да присуствуваат на добро вино и добра храна“, изјави во програмата на Радио Канал 77, Иле Здравев од No End.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background