Радиовизија

https://www.youtube.com/watch?v=ceV6Tb8VkFo

Излегувањето на потпретседателот и поранешен министер за земјоделство Аријанит Хоџа од Беса и најавата дека ќе формира нов политички субјект бил пријателска и како што вели, си подале рака со лидерот Билал Касами. Идниот политички субјект веќе има еден пратеник во Собранието, во името на Басри Бајрами, со кого заедно влегоа во формирањето на партијата. […]

Никој не сноси одговорност при донесувањето на урбанистичките планови во општините па дури и во случаи кога се утврдува постоење на одредени неправилности во истите, рече денес при своето гостување во емисијата Стадион на Канал 77, Јане Димоски советник во Општина Центар и активист во невладината Шанса за Центар, потенцирајќи дека иако постојат правилници со […]

Директорката на ЈКП „Комунална хигиена“ Скопје, Косана Мазнева којашто на директорското место на претпријатието остана и покрај сугестијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски до сите директори поставени од ВМРО-ДПМНЕ да си дадат оставки откако се нарушија односите со градоначалничката Данела Арсовска, денес при гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77, не сакаше да одговори […]

Семејството на Гоце Делчев нема свои роднини во Македонија, а над дваесетината членови, освен во Бугарија, живеат во неколку земји, вклучително Америка и Германија. Христо Христов, внук од најмалиот брат на Гоце Делчев, Христо, кој гостуваше во емисијата “Стадион“ на Канал 77 е диригент. Тој вели дека зборот „слобода“ е на највисокото место во вредносниот […]

Страшна простотија е тврдењето дека Гоце Делчев оставил аманет неговите коски да почиваат во Македонија, бидејќи млад човек како него, не размислува за смрт, туку за живот. Вака размислува внукот од најмалиот брат на Гоце Делчев, Христо Христов во емисијата „Стадион“ на Канал 77, вели дека „некој со многу висока температура може да тврди дека […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background