Стадион

https://www.youtube.com/watch?v=ceV6Tb8VkFo

Од ОМД претпоставуваат дека во САД има околу половина милион американци со некакво македонско потекло. Тоа не значи дека тоа се луѓе коишто дошле директно од Македонија  и дека заминале во последниве 30 години. „Ние зборуваме за луѓе кои што во минатото во Америка доаѓале по 5-10.000 годишно. Заминувале од Македонија поради војните од Егејска, […]

„Црните листи“ се добри но само ако се почитуваат и се спроведуваат, кажа во денешното гостување во емисијата Стадион, Методија Коловски од Обединетата македонска дијаспора. „Не може да се биде човек на „Црна листа“ а нашите институции од САД, амбасади, личности од амбасади, амбасадори и понатаму да се среќаваат со тие луѓе. На пример Медух […]

Излегувањето на потпретседателот и поранешен министер за земјоделство Аријанит Хоџа од Беса и најавата дека ќе формира нов политички субјект бил пријателска и како што вели, си подале рака со лидерот Билал Касами. Идниот политички субјект веќе има еден пратеник во Собранието, во името на Басри Бајрами, со кого заедно влегоа во формирањето на партијата. […]

Никој не сноси одговорност при донесувањето на урбанистичките планови во општините па дури и во случаи кога се утврдува постоење на одредени неправилности во истите, рече денес при своето гостување во емисијата Стадион на Канал 77, Јане Димоски советник во Општина Центар и активист во невладината Шанса за Центар, потенцирајќи дека иако постојат правилници со […]

Директорката на ЈКП „Комунална хигиена“ Скопје, Косана Мазнева којашто на директорското место на претпријатието остана и покрај сугестијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски до сите директори поставени од ВМРО-ДПМНЕ да си дадат оставки откако се нарушија односите со градоначалничката Данела Арсовска, денес при гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77, не сакаше да одговори […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background