Ноќен Експрес

[background_row background_size=”” image=”6347″]

04.09.2023 Елизабета Пејовска е добитничка на патување за двајца во Римини во наградната игра „биди ти наш музички уредник“ на Канал 77, поддржано од Escape travel, која се одржа во месец август. Во прилог е видео од извлекувањето:  

https://www.youtube.com/watch?v=ceV6Tb8VkFo

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа. Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. Истражувањето е завршено. Правила – […]

08.08.2023 Александра Трендафилова е добитничка на патување за двајца на островот Тасос, Грција во наградната игра „Биди ти наш музички уредник“ на Канал 77, поддржано од Escape travel, која се одржа во месец јули. Во прилог е видео од извлекувањето:  

Од ОМД претпоставуваат дека во САД има околу половина милион американци со некакво македонско потекло. Тоа не значи дека тоа се луѓе коишто дошле директно од Македонија  и дека заминале во последниве 30 години. „Ние зборуваме за луѓе кои што во минатото во Америка доаѓале по 5-10.000 годишно. Заминувале од Македонија поради војните од Егејска, […]

„Црните листи“ се добри но само ако се почитуваат и се спроведуваат, кажа во денешното гостување во емисијата Стадион, Методија Коловски од Обединетата македонска дијаспора. „Не може да се биде човек на „Црна листа“ а нашите институции од САД, амбасади, личности од амбасади, амбасадори и понатаму да се среќаваат со тие луѓе. На пример Медух […]

Излегувањето на потпретседателот и поранешен министер за земјоделство Аријанит Хоџа од Беса и најавата дека ќе формира нов политички субјект бил пријателска и како што вели, си подале рака со лидерот Билал Касами. Идниот политички субјект веќе има еден пратеник во Собранието, во името на Басри Бајрами, со кого заедно влегоа во формирањето на партијата. […]

Никој не сноси одговорност при донесувањето на урбанистичките планови во општините па дури и во случаи кога се утврдува постоење на одредени неправилности во истите, рече денес при своето гостување во емисијата Стадион на Канал 77, Јане Димоски советник во Општина Центар и активист во невладината Шанса за Центар, потенцирајќи дека иако постојат правилници со […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background